Web edukia bistaratu

Jaiak

 

Inauteriak

 

Inauteriak

Desfilea Zumea plazatik Goikoplazara

Jai hauetan bereziki aipatu behar dira inauteriak iragartzen dituzten kaldereroak, bestetik haurrak protagonista dituen ostegun gizena eta azkenik, herritar askoren partehartzea duen inauteri konpartsen desfilea

  Programa

 

Santa Krutzak

 

Santa Krutzak

Maiatzak 3: Kale Nagusia eta Zumea kalearen artean

Ekintzen artean: banderaren jaitsiera eskopeteroek lagunduta, ezpata dantza, danborradak, lehiaketak, herri krosa...

  Programa

 

Euskal Jaialdiak

 

Nazioarteko Rock jaialdia

Ekainaren erdialdera larubatez: Nafarroa plazan

Arratsaldeko 6:00tan hasi eta goizeko 2:00ak arte nazioarteko bost edo sei talde etengabe taula gainean, betiko rock'n roll-a jotzen. Dohainik da

  Programa

 

Sanjuanak

 

Sanjuanak

Ekainak 24: Goikoplaza eta inguruetan

Zaindariaren jaiak dira. Ohituren artean nabarmen ditzakegu: San Juan bezperako Udalbatzaren soka-dantza, San Juan sua, San Juan egunean eguerdian dantzatzen den Axeri-dantza, bertso saioak, herri kirolak, pilota partidak, musika...

  Programa

 

Kaletxikiko jaiak

 

Kaletxikiko jaiak

Ekainak 29, San Pedro eguna: Kaletxikin

Ekintza nagusiak: sagardo txapelketa, tiro-plato txapelketa, danborrada...

  Programa

 

Karrikako jaiak

 

Karrikako jaiak

Uztailaren 2 hamabostaldia: Karrikako auzunea

Ekintza nagusiak: auzokoen danborrada, play-backa, gaueko dantzaldiak...

  Programa

 

Etxeberrietako jaiak

 

Etxeberrietako jaiak

Uztailak 31, San Inazio: Etxeberrietako auzunea

Jota emanaldia, auzokoen danborrada...

  Programa

 

Goiburuko jaiak

 

Goiburuko jaiak

Abuztuak 3, San Esteban eguna: Goiburuko auzoa (Leizotz)

Oilasko jokoa da eta sagardo eguna dira ekitaldirik azpimarragarrienak...

  Programa

 

Buruntzako jaiak

 

Buruntzako jaiak

Abuztuak 16a, San Roke eguna: Mendi tontorretik hurbil dagoen ermita inguruan

San Rokeko baselizan erromeria ospatzen da

  Programa

 

Sorabillako jaiak

 

Sorabillako jaiak

Irailak 8: Sorabillako auzoan

Ekintza nagusiak: haurrentzako jokoak, herri bazkaria...

  Programa

 

Gabonak

 

Gabonak

Abenduak 24: Olentzero

Abenduak 30 eta 31 (Allurralde kiroldegian): Gabonetako haur parkea

Urtarrilak 5: Errege kabalgata

  Programa